Leasing


LEASING Z TAX SAFE

 

Leasing jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form finansowania. Chętnie korzystają z niego zarówno małe i średnie działalności gospodarcze, jak i duże spółki prawa handlowego.

Przedmiotem leasingu mogą być zarówno ruchomości (maszyny i urządzenia, linie produkcyjne, samochody, sprzęt rolniczy, sprzęt medyczny, a nawet samoloty), jak i nieruchomości (magazyny, działki, mieszkania, domy i hale produkcyjne).

Wyróżniamy dwa podstawowe typy leasingów: operacyjny oraz finansowy. Tabelka poniżej przedstawia porównanie najważniejszych cech tych form finansowania:

 

KRYTERIUM

LEASING OPERACYJNY

LEASING FINANSOWY

Amortyzacja Obowiązek leasingodawcy Obowiązek leasingobiorcy
Koszty uzyskania przychodu Miesięczna rata netto oraz opłata wstępna Część odsetkowa rat leasingowych oraz amortyzacja
Podatek VAT Doliczony do rat leasingowych Opłacony z góry, łącznie z pierwszą ratą
Możliwość wykupu Uzależniona od stawki amortyzacji i okresu leasingowania Po spłacie ostatniej raty przedmiot staje się własnością leasingobiorcy
Okres trwania umowy Zazwyczaj krótszy niż okres ekonomicznej użyteczności przedmiotu Zbliżony do okresu ekonomicznej użyteczności przedmiotu

 

Oprócz leasingu operacyjnego i finansowego oferujemy także leasing na kilometry, zwrotny (refinansowanie) oraz najem długoterminowy.

 

  • Leasing na kilometry – rata leasingu składa się z dwóch części: części stałej płaconej niezależnie od ilości pokonywanych kilometrów oraz części zmiennej, której wysokość zmienia się wraz z intensywnością użytkowania pojazdu. Dodatkową korzyścią jest zainstalowany w samochodzie GPS, dzięki któremu możemy otrzymywać raporty drogowe, m.in. raporty zużycia paliwa oraz historię tras.
  • Najem długoterminowy (leasing niska rata) – w ratach spłacasz jedynie sumę, która wynika z utraty na wartości pojazdu, a po zakończeniu okresu najmu, możesz oddać auto i wymienić je na nowe – bez żadnych dodatkowych kosztów. Najem długoterminowy oferuje także pakiet serwisowy oraz auto zastępcze wliczone w cenie rat.
  • Leasing zwrotny – pozwala na odzyskanie środków zainwestowanych w pojazd, jednocześnie nie tracąc możliwości użytkowania go. Wartość rynkowa auta jest przekazywana dotychczasowemu właścicielowi auta, który później spłaca cała kwotę w dogodnych ratach, aby ponownie stać się pełnoprawnym właścicielem pojazdu.

 

Każdy produkt dobieramy do indywidualnych potrzeb klienta, biorąc także pod uwagę jego formę opodatkowania.

 

ZADZWOŃ i dowiedz się więcej!

574 74 88 31

Znalezione obrazy dla zapytania tax safe