Outsourcing księgowości – REALNE korzyści


Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług outsourcingu księgowego, co więcej taką usługę świadczy w Polsce spora liczba biur rachunkowych. Czym jest taka usługa i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Właśnie o tym przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Outsourcing księgowy

Outsourcing księgowy – co to?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest outsourcing księgowy. Mówiąc najprościej, jest to powierzenie obsługi księgowej firmy podmiotowi zewnętrznemu. Takie rozwiązaniu umożliwia rezygnację z działu księgowego i ma sporo innych zalet.

Zalety outsourcingu księgowego

Powierzenie kwestii dotyczący obsługi księgowej firmy podmiotowi zewnętrznemu ma szereg zalet. Jakich? O tym przeczytacie poniżej.

  • Oszczędność – Przedsiębiorca, decydując się na outsourcing księgowy, może zrezygnować z działu księgowego w swojej firmie. Związane jest to ze sporą oszczędnością – outsourcing księgowy generuje mniejsze koszty niż zatrudnienie księgowego.
  • Znika problem związany z procesem rekrutacji pracowników, wypłaceniem pensji, opłacaniem składek zdrowotnych i ubezpieczeniowych pracownika. Znikają również problemy związane z nieobecnością w pracy księgowego, urlopami i zwolnieniami lekarskimi.
  • Przedsiębiorca ponosi tylko opłatę za korzystanie z usługi, warto tutaj dodać, że taki wydatek można umieścić w kosztach prowadzenia działalności.  Wszystko to sprawia, że koszty związane z obsługą księgową firmy  maleją o 20-50%, a to duża oszczędność.
  • Przedsiębiorca może zaoszczędzić przestrzeń biurową, którą zajmowałoby biurko dla księgowego. Ponadto, nie musi martwić się o przechowywanie dokumentów – zarówno tych w wersji papierowej, jak również elektronicznej.
  • Właściciel firmy nie musi też kupować sprzętu dla księgowego oraz specjalistycznych oprogramowań. Znikają koszty związane z zakupem różnego typu programów i licencji, jak również z serwisowaniem i eksploatacją sprzętu biurowego.
  • Podkreślić należy tutaj również, że korzystanie z usług zewnętrznej firmy księgowej jest całkowicie bezpieczne. Outsourcingiem księgowym zajmują się osoby o specjalistycznej wiedzy, które zazwyczaj pochwalić się mogą wieloletnim również doświadczeniem w branży. Wszystko to daje przedsiębiorcy pewność, że obsługa księgowa przebiegać będzie na najwyższym poziomie.
  • Warto tutaj podkreślić, że odpowiedzialność za ewentualne niedopatrzenia i błędy w księgowości ponosi wyłącznie firma zajmująca się outsourcingiem, nie przedsiębiorca.

Na koniec

Jak widać, zalety korzystania z outsourcingu księgowego są imponujące. Wszystkim przedsiębiorcom podpowiadamy, że takie rozwiązanie jest godne przemyślenia. Współpraca z porządną firmą zajmującą się outsourcingiem księgowym to spora oszczędność i pewność, że wszelkie kwestie dotyczące księgowości będą dopięte na na ostatni guzik. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących omawianej dziś kwestii służymy pomocą.